Vienlaikus ar Covid-19 ir radusies otra “slimība” – infodēmija jeb informācijas pārbagātība. Kāda daļa no šiem datiem ir patiesa un pārbaudīta, daļa var būt arī meli. Pašreizējais ikdienā sastopamais ziņu daudzums ir patiešām milzīgs un tas spēcīgi apgrūtina cilvēku spējas izšķirt uzticamus avotus un taisnību. Pat UNESCO, uzsverot nepatiesas informācijas draudus, ir izdalījis atsevišķu terminu “dezinfodēmija”, ar ko apzīmē dezinformāciju tieši par Covid-19 pandēmiju.
Aplādes epizodēs jau ir ciemojušās tādas medijpratības ekspertes kā Klinta Ločmele un Ingūna Irbīte. Kopīgi analizēta gan kritiskā domāšana, gan medijpratības iekļaušana skolas priekšmetos, gan šīs tēmas nozīmība publiskajā telpā. Tuvākajā nākotnē gaidāmas sarunas ar žurnālisti Baibu Runci, topošo komunikācijas zinātņu doktoru Raivi Vilūnu un re:check projekta redaktori Evitu Puriņu. Personīgās pieredzes stāsti, aktualitātes un sarunas nepiespiestā gaisotnē - tas viss ir klausāms podkāsta jeb aplādes “Info-Dēmija” epizodēs.
“Info-Dēmiju” ir iespējams klausīties katru pirmdienu, plkst. 17:00 radio NABA viļņos un internetā, Lsm.lv arhīvā, kā arī Spotify un citās mūzikas straumēšanas vietnēs. Vairāk informācijas, epizožu tapšanas aizkulises un dažādas aktualitātes vari meklēt podkāsta sociālajos tīklos Instagram un Facebook.
Podkāstu veido Komunikācijas zinātnes studenti Latvijas Universitātes un IREX Baltijas medijpratības programmas ietvaros.
Informāciju sagatavoja:
Elīna Krēmere,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Podkāsts “Info-Dēmija”
E-pasts: kremereelina@gmail.com; podkastsinfodemija@gmail.com
Tel. 22022054